NAGYTÁBLÁS IPARI PADLÓ – PADLÓFŰTÉSSEL

vissza

Nagytáblásnak nevezzük a teljes keresztmetszetükben dilatált, beépített dilatációképző profillal rendelkező ipari padlókat. A magasabb kivitelezési költségek ellenére, egy jól karbantartható, rendkívül tartós és szakaszosan kivitelezhető technológiáról van szó. A nagytáblás rendszer a szakkivetelező cégek által is magasabb minőségűnek ítélt technológia, mint a hagyományos vágott fúgás padlók.

Egy jelenleg is kivitelezés alatt álló közel 4000m2-es csarnok  a konkrét példánk alapja, ahol 18x25m-es egymástól eldilatált táblák készültek. A szóban forgó padlószerkezet padlófűtéssel készült, amely egyedi kivitelezési technológiákat vont maga után.

A technológiai sorrend a következő volt: Az ágyazati zúzottkő rétegek terítése, gondos tömörítése, tömörségmérése és szintezése után, a padlófűtés alá egy rétegben zártcellás hőszigetelés készült 10cm vastagságban. A szigetelő táblák alsó oldalát két helyen, a táblák harmadaiban bevágták, hogy az ágyazatok esetlegesen jelentkező egyenetlenségek miatti felvekvési üregeket minimalizálják.  Az így elkészült hőszigetelésre 1 réteg PE technológiai fóliát terítettek 20cm-es átlapolással. Ezen a felületen készült a padlófűtés szerelése, 10*10*6mm-es hálóvasaláshoz kötözve. A kötözők túllógásait szigorúan visszavágták, hogy a statikailag hasznos beton keresztmetszetbe ne lógjon bele egyéb  anyag.

IMG_5502

A beton felső övébe 10*10*10 mm átmérőjű acélháló került, az esetleges zsugor-repedések csökkentése érdekében. Első pillantásra túlméretezettnek tűnhet a 10 mm-es keresztmetszetű acélháló beépítése, de a betonozási technológiához használt „lézer screed” miatt szükséges volt az erősebb vasalás, hogy gép alatt a lehajlás mértéke csökkenjen. Az felső acélháló hullám alakban meghajlított, távolságtartó acél elemekre feküdt fel, melyek közvetlenül a hőszigetelésre támaszkodtak.

Az acélháló szerelési fázisában a fűtéscsövekre tilos volt bármilyen nehéz tárgyat helyezni. A csőhálón ugyan a személyforgalom a szerelés során megengedett volt, de építési anyagot deponálni csak a csőhálózat között, a hőszigetelésre vonalszerűen megtámasztva volt engedélyezett.

IMG_5565

A betonozáshoz használt keverék további műanyag szálas erősítést kapott az esztétikai repedésmentesség megőrzése érdekében. A padló öntése sakktábla-szerűen, mindig átlósan érintkező táblákon történt, mivel a dilatációképző elemek betonozás közbeni rögzítése így volt biztosítható.

A betonozott felületeket géppel (tárcsával) glettelték, majd kipárolgásgátló permetezéssel látták el. A kötéshez szükséges legideálisabb környezet megteremtése érdekében egy hétig fóliával is letakarták a padlót. Az első terhelést az ollós emelőgépek jelentették, melyek 10 nap után mehettek rá a betonra. A padló kötésével a vonalmenti dilatációképző elemek 2-3mm-re nyíltak ki.

IMG_5680

twitter