A talajban lévő nedvesség és a védekezés formái 1.RÉSZ

vissza

Az építéskivitelezés egyik legfontosabb fejezete a talajban található nedvességformák elleni védelem helyes kialakítása. Következő blogbejegyzésünkben bemutatjuk a vízszigetelési módok elvi sémáját és azt, hogy hány réteg és milyen rendszerben alkalmazott vízszigetelést szükséges kialakítani.

Először ismernünk kell, hogy a védendő épületünk vagy épületrészünk milyen nedvességhatásnak van kitéve. E hatás alapján alapvetően különbséget teszünk talajnedvesség, talajvíz és torlaszvíz között.

A TALAJNEDVESSÉG

A talajnedvesség valójában a talajban elraktározódó csapadékvíz, ami a talajszemcsék közti hézagokat csak részben tölti ki.

Ez az a nedvességhatás, amely minden talajban található szerkezetet ér és állandónak tekinthető. Ha az építési terület „ideális”, akkor is legalább talajnedvesség ellen kell szigetelést készíteni.

Védekezés módja: megfelelően pormentesített, tömör, szilárd és sík hordozófelületre felhordott bitumenmáz kellősítés és 1 réteg modifikált bitumenes vastaglemez, megfelelő hézagmentes átlapolással zárt réteget képezve. Ez általában lánghegesztéssel 10-15cm-es átfedéssel történik. Ez a réteg a védendő belső tereket veszi körbe. Minden esetben a helyes beépítési sík döntő fontosságú. Ritkább esetben PVC szigetelést is alkalmaznak, de mai szakmai gyakorlatban a talajban lévő szerkezetek védelme döntő többséggel bitumenszármazékokkal történik.

IMG_1314

Folytatás következik!

twitter